[220-201] [200-181] [180-161] [160-141] [140-121] [120-101] [100-81] [80-61] [60-41] [40-21] [20-1] [Archívum]
Kedves Katona Ágnes!
Ezt találtam:
Név: Katona Gyula
Azonossági szám: 3111191843
Rendfokozat: honvéd
Csapattest: 17.könnyű tüzér ezred
Állománytest: 17.tábori tüzér osztály
Születési idő: 1919.09.27
Születési hely: Debrecen
Megye: Hajdu
Anyja neve: Káplán Márta
Iktatási szám: c:770753/22.v.1944.
Esemény: Eltünt
Esemény dátuma: 1943.01.19
Esemény helye: orosz hadmüveleti terület
Legközelebbi
hozzátartozó neve Katona János
Értesítése dátuma: 1944.01.14
Ajánlom figyelmébe a www.lajosvollner.nl/ oldalt, ahol egy doni tüzér katona fia járja be édesapja harcainak színhelyét. Sok képpel.
Üdvözlöm:
Melin1
|
Kedves Merlin1!
Édesapám testvérét keresem, aki állítólag a Don kanyarban halt meg?
Neve: Katona Gyula, sz: 1919.09.27. anyja neve: Káplár Márta. Legutolsó info féle Bugyennoje környékéről volt.
Segítségét köszönve, tisztelettel: Katona Ágnes
|
Ajánlom a következő oldalt, ahol egy katona levelei olvashatók a Don-kanyarból. Érdekes, tanulságos történelmi dokumentum, így 72 év után.
www.facebook.com/don1942levelek?ref=hl
|
https://www.youtube.com/watch?v=Wgm_cL6o3Ic
|
Kedves Tmedina! Mint ahogy gondolom a nevem is feltünt én is Skorán vagyok, és én is családfakutatással foglalkozom. A http://www.myheritage.hu/ oldalon családfákat lehet létrehozni, sajnos az utóbbi időben nagyon lekorlátozták, de még korábbról feljegyeztem a MÁGÓCS családfát, ahol a fent említett nevekkel találkoztam. Ott a János halála 1944.12.28-i dátummal volt bejegyezve, mint ahogy a testvére Bertalan is. Amennyiben nem sikerül ezen a szálon tovább haladnia, kérem írj meg az e-mail címét, hogy leírhassam a többi adatot. Tisztelettel: skorán Orsolya
2012.01.05 16:48 Tmedina „
Üdvözlöm Önöket!
Skórán Jánosról ezeket az információkat tudjuk: 1921. december 18.-án született Beregdarócon, anyja neve: Pősze Ágnes, apja neve Skórán János.
Skórán János honvéd (csapatteste: 54/III. gyalogzászlóalj) a m.kir. 2. honvéd hadsereg 1943 januári visszavonulási hadműveletei során 1943. január 17.-én tűnt el Szaguny-Kondenzovó-Bugyennij községek között. Édesapját, (id. Skórán Jánost, Beregdaróc) 1943. szeptember 14.-én értesítették hivatalosan az eltűnéséről. Ezt Dr. Bús János alezredes igazgató írta a nagymamámnak 2002-ben.
Sajnos azóta már a nagymamám is meghalt, de mindig várta haza a testvérét, akiről sosem tudta biztosan, hogy tényleg meghalt-e. Ugyanis a háború után jópár évvel (nem tudom hány évvel, ő sem tudta megmondani) az egyik rádió bemondott egy hírt, pontosabban egy üzenetet, mely szerint Skórán János üzeni Beregdarócra a szüleinek és a testvéreinek, hogy életben van és jól van. Ezt a hírt akkor többen is hallották a faluban, de ma már nem tudják megmondani melyik rádió közölhette ezt akkor. (Anyukám azt mondta, hogy ha jól emlékszik az édesanyjától hallottakra, akkor talán a Szabad Európa Rádió lehetett, de ez egyáltalán nem biztos.)
Én interneten már mindenhol próbáltam keresni, de sehol nem találtam, pedig a hasonló nevűeket is kerestem, hátha ott találom, de nem. Mint már korábban írtam, a testvérét \\\"Skural Bertalon\\\" néven találtam meg, ezért kerestem hasonló nevűt, hátha az ő nevét is elírták, de hasonlót sem találtam. Keresgélés közben olvastam egy történetet, melyben az egyik hölgy a nagyapja kettős életéről ír, aki Budapesten született ugyan, de kint rekedt, és PAPÍROK HIÁNYÁBAN SOHA többet nem tudott hazajönni, pedig tőünk nem messze, Berettyóújfaluban lakott, de már meghalt szegény. Ekkor jutott eszembe, hogy mi van ha ez a Skórán János mégis él, végülis lehet bujtatta valaki, vagy valami úton módon mégiscsak megmenekült, elvégre is ott az a rádiós üzenet, amit többen is hallottak! De lehet ő sem tudott hazajutni, pl.: papírok híján, vagy olyan egészségi állapotban van, vagy nincs aki segítsen neki, esetleg valahol idősek otthonában van, stb., nagyon sok lehetőség megfordult a fejemben.
Kérésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy esetleg azon a környéken (Szaguny-Kondenzovó-Bugyennij) ahol ELTŰNT, nem lehetne e utána nézni, pl.: az egyházaknál, polgármesteri hivatalok, kórházak, idősek otthona, stb., hogy a neve nem szerepel-e, vagy nem e hallott valaki róla.. Sajnos fényképünk nincs egyáltalán.
Kérem, ezek alapján bárki aki tud valamit, az jelentkezzen. Tudom, hogy lehet azóta már tényleg meghalt, de akárhogy is, mindenképpen szeretnénk megtalálni!
Segítségüket előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Tmedina
|
Kedves Nádasné Barbara!
Sajnos túl kevés az információ, amit megadott.
Kérem nézze meg itt, van néhány Szilágyi István, de születési hely nélkül nehéz beazonosítani.
http://www.hadifogoly.hu/web/hadifogoly/index
DON
|
Nagymamám (szül. Szabó Piroska) első férjét keresem. Szilágyi István 1916-ban született, valószínűleg Miskolcon élt. Anyja neve: Szilágyi Julianna, apja Szilágyi Pál. Nagymamámmal hadiesküvőt kötöttek 1943.január 28-án, majd Szilágyi István eltűnéséről 1943. március 31-i keltezéssel jött az értesítés. Hol találhatnám meg, hogy hol esett el, vagy hol van eltemetve?
Előre is köszönöm a segítséget!
Nádasné Barbara
|
Édesapám aminap meg kért h a dédnagyapámat meg kereshetném ha van rá lehetőségem, kutakodtam sok felé segítségeteket szeretném kérni, ugyan CSak annyit tudunk róla hogy Kubis Istvánnak hívták 1914-1920 között született a születési helye Ózd vagy Somsály lehetett. Én találtam egy Kubis István de Salgótarjáni volt. :(
Segítségetek előlre köszönöm!
Üdv Anikó
|
Tisztelt Gyárfás Pál!
Nagyapám elbeszéléséből tudom, a történteket. A fia Hézinger Károly a III. hadtest parancsnokság közvetlen alárendeltségébe tartozó 3. híradós zászlóaljba szolgált. 1942. késő őszén a felettese hazaküldte szabadságra, hogy az éppen akkor terhes feleségét lássa el minden szükséges dologgal. Nagyapám elmondása szerint többször felutazott Pestre főként élelmiszer csomagokkal. A felettesei akiket említett Korotnoki Amádé, Stomm Marcell, Deseő. Valószínü ezen emlitett személyek valamelyikének feleségéhez ment fel Pestre. Január elején ment vissza a frontra. Hazatért katonatársak elbeszélése alapján tudjuk, hogy a törzs összepakolt holmijait szállította teherautóval visszafelé, majd később lovasszánnal. Azt a falut ahol voltak felégették az oroszok. Eltüntként tartják nyilván 1943. 01.31-én Gorszecsnoje településnél. Hogy aztán együtt esett fogságba a felettesével vagy sem sajnos nem tudjuk.
Üdvözlettel
Balogh Tibor
2009.03.14 13:27 hatarvadasz „Tisztelt regisztrált Látogatók!
Tisztelettel kérem, akinek bármilyen információ van a birtokában /fénykép, dokumentum, visszaemlékezés...stb/ az alábbi személyről, sziveskedjen tájékoztatni:
Dr. Deseő László vezérőrnagy /Sárospatak, 1893.06.26 - Krasznogorszk, 1948.06.25/
Nevezett személy 1942. 02.01? - 1943.02.01? között a m.kir. 2. hadsereg III. hadtest /Szombathely/ tüzérparancsnoka volt. Hadtestparancsnokával együtt esett hadifogságba, ahonnan nem tért haza, a hadifogolytábor kórházában elhunyt. 1994-ben szülővárosában, Sárospatakon, a Református Temetőben katonai tiszteletadás mellett lett újratemetve. A Zempléni Hadtörténeti Egyesület egyik alapító tagjaként teszem ezt a kérést. Honlapunkon : www.zhe.hu a tábornok úrról az eddig meglévő információink megtekinthetők.
Az esetleges információkat az alábbi névre és e-mail címre kérem:
Gyárfás Pál gyarfasek@t-online.hu
” |
Hetvenegy éve kezdődött a Don melletti Urivnál az áttörés. A vég kezdete. Gondoljunk egy percig a 2. magyar hadseregre, az elesettekre, a betegségben meghaltakra, a megfagyottakra, a fogságba esettekre, a hazatértek szenvedéseire!
|
Kedves Sós Péterné!
A Doni Bajtársi és Kegyeleti Szövetség már több éve, május-júniusban indít, a Makrovilág Utazási Iroda szervezésében kegyeleti utakat Don-kanyarba. Remélhetőleg megteszi jövőre is. Érdeklődjön náluk.
Elérhetőségeiket megtalálja a honlapjaikon:
http://www.makrovilag.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=59&Itemid=104&lang=hu
http://doni-bajtarsak-szovetsege.hupont.hu/4/elerhetosegeink
Üdvözlettel:
Merlin1
|
Szisztok
Segítségeteket szeretém kérni.
Édesapám szeretné végre megtalált temetési helyén Rudkinóban kegyeletét róni az apukájának a sírjánál akit sajos ö nem is látatot .
Sokat keresgéltem de nem találok igazi utazási segítséget illetve egy van de az nem megfizethető számunkra ,viszont ezt a kívánságát nagyon szeretnénk neki teljesíteni .
Tud valaki lehetőleg szervezett utat mert egyedül ilyen nagy útra már csak igy szeretnénk elengedni ,esetleg van erre valami támogatás.
Köszönöm előre is
|
Kedves Mónika!
Ezt találtam:
Gegerdus Lajos Apja neve: Nikolaus
1920 Szerencs, lakóhely Szerencs (g.Szerancs)
fogságba esett: 1942.01.19 (Goncsarovka)
meghalt: 1943.11.03 kl.g.3249
DON
|
Kedves Mónika!
Kedves Merlin1!
Csak a réményt ne adjátok fel. Bármilyen piciny adat, egy tábori képeslap egy fénykép alkalmas lehet arra, hogy a keresés eredményes lehessen.
Sokan kutatnak és keresnek és néha-néha belebotlanak valamibe. Minél több információ morzsát sikerül összegyűjteni annál több a lehetőség.
A kereséseket (és az ismert információkat) ide érdemes eljuttatni: www.haboruskeresoszolgalat.hu
Az adatbázisok rengeteg hibát tartalmaznak. A hiba gyakran már a karton megírásakor megtörtént (feleség neve anja neve helyett, születési hely-lakóhely csere)
A feldolgozások ezen csak rontottak.
DON
|
Az én nagyapám is ott volt és hála Istennek hazajött. Az Ő neve Vitéz Erdélyi Ferenc az előzőleg említett Vitéz Erdélyi Bélának aki a "Vér és acél"-t írta az édes testvérbátyja.
Sajnos már nem élnek,de nagyapám nagyon sokat mesélt gyerekkoromban....szinte csak erről mesélt. Mély életre szóló nyomot hagyott benne. :(
Béla bátyámnak biztos sok írásos dokumentuma maradt hátra .Hiszen Őt is legnagybbrészt ez foglakoztatta.
2009.05.25 12:23 Lengyel Zoltán „A 108. önálló zászlóalj állomány- és veszteséglistája érdekelne. A zlj. 1943. jan. végén és febr. erlején az Oszkol völgyében harcoolt a Szügyi-csoportban. Vitéz Erdélyi Béla "Vér és acél" címmel írt a harcokról, de nagyon kevés nevet és velük kapcsolatos adatort említ. Ha valaki tudna segíteni, igazán hálás lennék.” |
Kedves Mónika!
Sajnos Ön is a hozzátartozók többségéhez tartozik. Nagy többségben vagyunk azok, akik semmilnyen információt nem kaphatunk elesett rokonainkról. Az adatrbázisok közel sem teljesek. Olyan Hegedűs Lajos, akinek anyja neve Nagy Borbála nem szerepel egyik adatbázisban sem. Nagyon sajnálom.
Üdvözlettel:
Merlin1
|
Tisztelt Berta
Én nagymamam testveret keresem aki ugyszinten a doni frontra ment.Nekunk a legutolso levelet kassarol irta,hogy megy a frontra. Öt Hegedus Lajosnak hivtak Szerencsrol vonultattak be..Mi is nagyon probaljuk megkeresni de nem sok sikerrel.de par hasznalhato emailt tudonek irni ahol esetleg viszairnak neked.Esetleg ha kozos kep van a birtokotokban amin tobben szerepelnek katonak nagyon szivesen vennem,mert esetleg tudnank h ott élt e még..Elore is koszonom és varom a valaszodat
Udv.Monika
2008.11.19 23:58 „Tisztelt Webmester !!!!
Szeretném a segítségedet kérni mivel a keresésem eddig sajnos sikertelen .
Keresem Édesanyám testvérét Novák Józsefet .
1923-ban született Mádon . Kassára vonult be onnan vitték a Don -kanyarba
Egy pár tábori lap érkezett is onnan de nemsokára megszünt ez a kapocs is.
Édesanyám nagyon sokat mesélt nekünk , emlékszem még a vöröskeresztel is
kerestette (sikertelenül)!! :)) Őrzök egy fényképet ami Kassán a bevonulásakor
készült .
A mádi temetőbe emléktáblát készíttetett édesanyám az eltünt testvére emlékére.
Nagyon szeretnénk tudni hogy hol nyugszik ,Önök tudnak e valamit .
Lehet hogy " ismeretlen katona " sírja a nyughelye???.........:((((
Köszönettel és tisztelettel :Berta” |
Tisztelt Merlin1!
http://www.hadisir.hu/?bejegyzesek=adatlap&id=23387154098601124&p*=5&*=0
A fenti keresőben a szovjet lágerekben meghaltak nem szerepelnek, így nem teljes a lista.
Amennyiben Hegedűs Lajos szovjet fogságba esett szükség van az apja keresztnevére, születési és lakhelyére, mert ezeket az adatokat rögzítettét a hadifogoly doszíékban.
A címen segíteni tudnak.
István
|
Szép dolog a segíteni akarás, de nem kellene hiú reményeket felkelteni. Egyikük anyja neve sem Nagy Borbála, egyikük sem lehet a keresett személy.
Merlin1
|
[220-201] [200-181] [180-161] [160-141] [140-121] [120-101] [100-81] [80-61] [60-41] [40-21] [20-1] [Archívum]
|