Urivtól mintegy 15 km-re délre, Korotojaknál élesen keletre fordul a Don. (3D animációja 0.53 Mb. wmv)
Korotojaktól negyven kilométernyit keletre tart a Don. Féltávon, a túlsó parton van Szvoboda (mai nevén Liszki) város, fontos vasúti csomópont. A szakasz végpontján, Scsucsje falunál található a másik legjelentősebb hídfő. Az urivi áttörés utáni második napon ebből a hídfőből indult a szovjetek osztrogozsszk - roszosi hadművelete, itt volt az átkarolás déli kiindulópontja. (3D animációja 0.80 Mb. wmv)
Scsucsjénál újra élesen délnek fordul a Don. Hatvan kilométerre, Pavlovszk városnál ért véget a 2. magyar hadsereg védőkörlete. A 8. olasz hadsereg volt a déli szomszéd. (3D animációja 0.78 Mb. wmv)
A 2. magyar hadsereg doni arcvonala. (3D animációja, 5.13 Mb wmv) Az eddigi részletek egyesítve.
Ezen a képen a novovoronyezsi atomerőmű egy része látható. Mögötte az Arhangelszkoje és Sztorozsevoje közötti magas partfal látható, északkeleti irányból. Sztorozsevoje sajnos éppen lemaradt a képről. Arhangleszkoje pedig a kép jobb szélénél lévő horhosban van, csak a dombok közül kikanyarodó délkeleti "faluvége" látszik .
A fenti kép nézőpontja.
Az előző térképen látható "S" kanyar 300 méter magasból. (Voronyezsi siklóernyősök és sárkányrepülők felvétele. Ma kedvenc rephelyük.) Sztorozsevoje felől északra, Novovoronyezs felé nézünk. A Don itt kezdi meg leírni az "U" betűt Otticsiha - Szeljavnoje - Uriv felé.
Az előbbi kép keleti (jobb oldali) "folytatása". Látkép Sztorozsevoje község északkeleti széléről keletre nézve. A Don, Sztorozsevoje mellett, Otticsiha felé folyik.
A térkép bal felső sarkában lévő Korotojaktól délkeletre fekszik Gyivnogorje (Gyivnogorszk) falu, és a mellette, a középkorban alapított ortodox monostor.
A térképen piros keretben látható terület.
Hátrafordulva ezt látjuk. A Tyihaja Szoszna (Csendes Fenyő) kanyarog a Don felé. A bal felső sarokban Gyivnogorje falu.
Vissza Tovább
|